فهرست اسامی بهنگام شده دانشگاهها جهت اینترنت رایگان تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ به وزارت ارتباطات ارسال شد

سلام بر همه همکاران محترم دانشگاهها،

نظر به اینکه فهرست مشخصات فنی دانشگاهها برای اینترنت رایگان (بهنگام شده تا پایان فروردین ۱۳۹۹) نیز از طرف وزارت عتف به وزارت ارتباطات ارسال شده است و وزارت ارتباطات هم نامه جدید ( نامه سوم) خود برای ابلاغ به اپراتورها را قرار است امروز ارسال کند، جهت اطلاع دوستان فهرست کامل روی پایگاه اطلاعاتی آموزش عالی الکترونیکی (زیر نظر کارگروه تخصصی آموزش عالی الکترونیکی وزارت) قرار می گیرد. البته بدلایل امنیتی URL و IP ها در فهرستی که اینجا گذاشته شده حذف گردیده است.

در این راستا توجه همکاران محترم را به چند نکته زیر جلب می نمایم:

۱- فهرست از قبل از پایان سال قبل جمع اوری و هر چند روز یکبار در اختیار نمایندگان وزارت ارتباطات قرار می گرفت، زیرا اطلاعات دانشگاهها روزانه دریافت می شد و همچنان ادامه دارد.
۲- این سومین ابلاغ وزارت ارتباطات می باشد و اطلاعیه های دو ابلاغ قبلی برای روشن شدن زمان انها در همینجا گذاشته شده است.
۳- با تکمیل تر شدن فهرست ، مجدد با ارسال به وزارت ارتباطات پیگیری های بعدی هم ادامه خواهد داشت.
۴- برخی از اطلاعات ارسالی برخی دانشگاهها ناقص بوده است و در پاسخ به ایمیلهای دریافتی بطور مستقیم یا غیر مستقیم به انها اعلام شده است تا مجدد تکمیل ( هر چهار فایل اکسل قسمت گزارشگیری دانشکاهها در همین وبگاه) و ایمیل کنند.
۵- برخی URL و IP ها مربوط به خدمات الکترونیکی (غیر محتوا و‌کلاسهای درس) بود که از نظر وزارت ارتباطات قابل قبول نبود و لذا حذف شدند.
۶- تعداد زیادی از اپراتورها رسما اعلام کرده اند که اجرای طرح اینترنت رایگان را برای IP های دریافتی قبلی از بیش از ده روز قبل اجرا کرده اند. لذا لطفا از شرکت تامین کننده اینترنت خود جویا شوید.
۷- لطفا هر گونه سوالی هست از طریق قسمت ارسال پیام همین وبگاه ارسال کنید.
در انتها از زحمات و‌حسن نیت وزارت ارتباطات و اپراتورها در اجرایی کردن این طرح و نیز از زحمات و‌همکاریها و‌ پیگیری های عزیران وزارت عتف و همکاری همه دانشگاهها و‌ موسسات مربوطه تشکر می نمایم.

همواره سلامت و سربلند باشید
دکتر سید علی اکبر صفوی
رئیس کارگروه تخصصی آموزس عالی الکترونیکی وزارت عتف
سوم اردیبهشت ۱۳۹۹

مکاتبات انجام شده در این راستا (اینجا کلیک کنید)
اسامی دانشگاه های تحت پوشش اینترنت رایگان را در این فایل اکسل (اینجا کلیک کنید) بیابید. (این فهرست تا تاریخ دوشنبه ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ بروز شده است)

امکان ارسال دیدگاه برای این نوشته وجود ندارد.